גינה בשביל הנשמה – מתוך מאמר שפעם קראתי על היתרונות שבגינון.

הרבה אנשים כבר הבינו, והרבה אנשים יבינו בעתיד, מה שהסינים הבינו כבר מזמן, הגינה היא זו שדרכה אנו יכולים לרפא את תלאות היום יום שלנו. יש לנו מזג האוויר נפלא שבזכותו אנחנו יכולים לשבת בגינה כמעט יום יום משך רוב חדשי השנה. הכרתי פעם אישה שסיפרה לי שבמשך שנים רבות חיפשה את הדברים שעושים את הבן אדם יותר בריא. החיפוש הזה נבע מכך שהיא רצתה להחלים ממחלה שנגרמה לה עקב חיים בלחץ תמידי, עודף עבודה ואיבוד של פוקוס של מה באמת חשוב בחיים. אותה אישה סיפרה לי שהיא הבחינה עד כמה הגינה שלה עוזרת לה לצאת ממצבי לחץ. בין עם היא עובדת בה ובין אם היא יושבת בה,קוראת שותה או סתם מתבוננת סביב.

יותר ויותר אנשים שואלים את עצמם מה יכול לעזור להם להאט את הקצב המטורף? מה יכול לעזור להם לרפא את הנשמה? התשובה נמצאת לא רחוק מדי מהם. הגינה, בין אם היא הגינה הציבורית ליד הבית ובין אם היא גינת מרפסת או גג ובין אם היא גינה פרטית ליד הבית. הטבע הוא זה שיעזור לנו ואין דרך טבעית יותר לחוות את הטבע מאשר דרך הגינה שלנו. אנחנו יכולים לנדוד בעולם להגיע למקומות מרהיבים ואקזוטיים, אבל אין כמו ליצור לעצמנו את פינת גן עדן הקטנה שלנו שבה נרגיש הכי רגוע שאפשר.

שימוש בסימבולים עתיקים יכול בהחלט לעבוד על החושים שלנו ובדרך זו לעזור לנשמה שלנו. היופי המסתורי של הסימבולים האלו יכול לגרות אותנו גם אם אנחנו לא בדיוק מבינים את מלוא המשמעות שלהם. כאשר אנחנו מתכננים את גינת הנשמה שלנו, אנחנו צריכים לשלב בה אלמנטים נבחרים שלנו, בין אם זה פעמוני רוח מסוימים,בין אם זה ספסל,ובין אם זה אלמנט של מים. זיכרו הגינה זה לא רק דשא ,גדר חיה ופורחים. הגינה זה גם סלעים פעמונים,פסלים,שוקת מים לציפורים,שבילים ופינות מסתור שבהם אנחנו יכולים לשבת ולהתנתק מעמל היום ולהתחבר לנשמה. דוגמא לסימבול עתיק שכזה אנחנו מוצאים בספיראלה,אותה צורה מעגלית מתפתלת כמו נחש שמבטאת מחזוריות ותנועתיות. ניתן ליצר ספיראלה בגן אם בעזרת מוביילים מיוחדים או בעזרת ציור של חלוקי נחל שונים. בכלל קווים מעגליים בגינה יעזרו לנו למתן אנרגיות שליליות ולהאט את הקצב המטורף שלנו. אנחנו לא צריכים ליצור גינה יפנית או גינת פנג צואי כדי להגיע לגינת נשמה אנחנו צריכים ליצר פינות שיעזרו לנו להרגיש הכי נעים שיש– בגינה שלנו.

בגן הנסתר במשתלה אנחנו מנסים ליצר את אותה גינה לנשמה מבחינת הרוגע שהיא משרה